Barvy naší duše * numerologie konzultace celoročně individuálně

27.05.2024

Jak nás ovlivňuje naše jméno a datum narození? Jakou energii a vibrace čísel máme v naší duši? Numerologie nám dává do rukou tisíciletý tajný klíč k našemu vnitřnímu vývoji, ke schopnosti porozumět a utvářet svůj život zdravěji, šťastněji a naplněněji. 
Jaké jsou naše životní a vztahové křižovatky?

Numerologické-numeroterapeutické rozbory s barevným kódem duše, osobní i online konzultace, semináře a workshopy na Chalupě v Jeseníkách.

Jednoduchým způsobem převedeme jednotlivá písmena abecedy podle tabulky na čísla, přidáme jméno a datum narození. 

Podle pyramidového systému je zredukujeme na jednociferné popřípadě dvouciferné - mistrovské číslo.

Každému číslu je přiřazena jedna barva. Můžeme tak zkoumat, jaké je naše životní téma, rodovou linii, také můžeme zjistit vlastnost našeho křestního jména či příjmení.


Je možné pomocí numeroloterapie srovnat vztah sám k sobě, k blízkým osobám i rodinným příslušníkům, v průběhu konzultace můžete klást různé otázky na vznikající AHA momenty.
Je to interaktivnější než psaný popis numerologických dat.


Numerologií se zabývám od roku 1992 a tímto systémem barevné numerologie a numeroterapie osobního barevného kódu pracuji od roku 2008 -
při studiu Arteterapie na Masarykově univerzitě v Brně jsem spojila energii čísel a písmen z numerologie s psychologií barev a jejich působení na každého z nás dle jeho vibrací jména a data narození.
Nabízím dlouholeté zkušenosti s nastavením se do rovnováhy, energiemi čísel, písmen a barev, ZEN systémem a automatickou tvorbou 3D technikou.

S čím Vám numeroterapie pomůže...

Objeví nové cíle a životní směr

Hluboké poznání a pochopení sebe nebo druhých

Pojmenuje skutečné překážky a problémy
Poukáže na skrytý potenciál ve všech oblastech osobnosti,
Přinese motivaci a inspiraci pro celý život

 • Nevšední barevná numerologie Vám otevře oči a poskytne řešení

  Z jiného úhlu pohledu uvidíte sami sebe. Svou osobnost, psychiku a vše, co k tomu patří. Právě takové osobní poznání prostřednictvím osobního horoskopu Vám otevře oči, poskytne řešení, inspiruje Vás a napomůže ve zvrácení všeho špatného ve Vašem životě.

 • Přinese poznání, kým opravdu jste a čím vším si ubližujete

  Přinese poznání, kým skutečně jste a co potřebujete ve všech oblastech života. Zodpoví, čím si sami ubližujete. Odhalí cíle, na kterých byste měli pracovat, pokud usilujete o zlepšení svého života, osobní naplnění a dosažení štěstí ve všech oblastech života.

 • Obsahuje mnoho prospěšných informací

  Rozebírá vědomí, podvědomí, racionalitu, emocionalitu a stránku seberealizace. Odhaluje Vaše vrozené dispozice, vybudované návyky, potenciál, potřeby, hodnoty, postoje, priority a přání.

 • Je to ukázání směru pro další léta života

  nebudete čerpat informace jeden měsíc, ale můžete se jimi inspirovat po celý svůj život. Už nebudete jezdit celý život po kruhovém objezdu...

 • Pravdivé poznání druhých lidí, na kterých Vám záleží

Jak vše probíhá?  

K základnímu rozboru potřebuji Vaše datum narození.
To zpracuji do mřížky, grafu, životních křižovatek a kruhových objezdů.
Tento rozklad v případě online konzultace Vám zašlu ve formátu JPGE
a následně si domluvíme časový rámec a způsob spojení / Messenger, WhatsApp, Skype.../ 
k probrání Vašich dat a směřování.
Volím ze zkušeností tento postup, protože máte možnost se dotazovat na věci, které Vám nejsou jasné, probrat co se Vás nejvíc v současnosti dotýká nebo co aktuálně řešíte.
V případě objednání je nutné zaslání aktuálního jména, příjmení a data narození.

Na základě odeslané poptávky se s Vámi spojím ohledně upřesnění zadání, podmínky platby
a domluvíme si termín a časový prostor, kdy by Vám to vyhovovalo se spojit */dopoledne/odpoledne/večer/. 

Na co se běžně ptáte

Jak dlouho trvá výklad? 

Běžně trvá hodinu.

Kolik stojí výklad?

Cena za běžný výklad je 1200,- Kč.

Jak se objednat na výklad? 

Můžete napsat email, sms, WhatsApp zprávu nebo mi zavolejte.
Pokud neberu telefon, zavolám Vám zpět. 

Můžu si výklad zaznamenat?

Ano, můžete si zapisovat nebo nahrávat.

Co je potřeba k výkladu?

Datum narození Vás a osob, kterých se výklad týká.

Můžu mít při výkladu dotazy?

Ano, dotazy ohledně partnerských vztahů a rodinných vztahů, směřování pracovní i zájmové, výběr povolání, předpokladů, vhodných období pro životní změny,.. i další otázky podobného charakteru.

Musím se dostavit osobně nebo jde konzultace i online?

Jde využít obě dvě varianty. zavolejte nebo napište , domluvíme způsob i termín konzultace. 

Je možné se přeobjednat?

V případě nemožnosti dostavit se v domluvený termín je nutné mě kontaktovat a dohodnout si náhradní termín. 

Jaká je časová osa?

Domluvený termín a hodinu prosím dodržujte přesně, aby nebyl rušen výklad klienta před vámi.

Může být u konzultace přítomna jiná osoba, která by přišla se mnou?

Je to možné po předchozí domluvě. 

Je možné objednat se i na delší konzultace než základní jednohodinové?

Ano, nebo můžete absolvovat sérii konzultací dle požadavků.

Je možné vystavit dárkový poukaz?

Ano, je to možné. Stačí napsat email.Něco z psychologie barev a jejich působení...


1.Červená

Teplá červená je symbolem chuti do života, je výrazem emocí a lásky k smyslovému životu, zážitkům, zdolávání nesnází a dobyvačnosti.

Je to barva ohnivého východu slunce, má největší schopnost proniknout, aktivovat, zintenzivňuje a nalaďuje dynamicky, průrazně a agresivně. Smysly pociťují červenou barvu jako vzrušení, touhu, žádostivost. Jsou-li tyto pocity spojeny s libostí, pak se červená stává silným, smysly podporujícím, energetickým dárcem, který působí povzbudivě, podněcuje a stupňuje tělesnou sílu ve všech oblastech.

Červená odpovídá životní síle, pocitu vlastní hodnoty a sebedůvěry ve vlastní talenty a možnosti, červené chvění způsobuje vždy energetický zisk.

Červená dělá člověka vždy hovorného, snaživého, vášnivého a dodává mu aktivitu při zahálčivosti, nechuti k práci a lenosti v učení.

V oblasti sexuality vyjadřuje tato barva čistě tělesné pudy, zaměřené na získání požitků. Ve zvětšené míře působí na nervový systém dráždivě a může vyvolat u choleriků, nebo u lidí trpících nervovými chorobami, agresivitu, vedoucí až k záchvatům zuřivosti.

Červená vyjadřuje i silnou vůli, milovníci této barvy jsou rádi aktivní, připraveni podávat výkony, jsou flektivní a nedávají se lehce porazit. Ukazují odvahu k boji a výdrž.

Skrývá i skutečně silné přání být nápadný a dosáhnout pozornosti a uznání, ale také vůli ovládat a dominovat.

Červená reprezentuje živel ohně a je spojena s Marsem a Venuší. Pomocí této barvy můžeme opravit ohnivý živel organizmu a stimulovat první čakru. Podporuje imunitní systém.

Kameny: granát, rubín, jaspis, korál, rhodonit, hematit

Typ člověka: červená je barva s cholerickým charakterem. Přivádí krev do varu a podněcuje a povzbuzuje, dodává odvahu a sílu a vitalizuje. Je užitečná vždy tam, kde je třeba podnítit a zvýšit životní energii, výkonnost. Dodává velké množství energie, aktivuje, zahřívá, probouzí životní energii. Pro vzletné povahy působí jako pevná půda pod nohama a podporuje, aby byly zrealizovány naše nápady a ideje. Jejím vyrovnávacím protipólem je melancholická modrá.

2.Oranžová

Oranžová je symbolem veselí, optimismu a radosti ze života. Je to teplá, pozitivní, povzbuzující barevná energie, která velmi pomáhá proti depresím, pesimismu, nespokojenosti, pocitům nechuti a letargii.

Oranžová zvětšuje pocit živosti, ctižádostivosti, chuť k aktivitám a dopomáhá k odvaze

a síle.

Je to barva, která dělá povšechně dobře, a proto se na ni pohlíží jako na barvu "sociální", která, animuje k srdečnosti a radosti z kontaktu a které dávají přednost extrovertní a společenští lidé.

Je to barva mladistvosti a zdraví, které dělá člověka nepokojným a zvědavým a která podněcuje k zážitkům a dobrodružstvím. Psychologicky vzato má zářivá oranžová barva charakter "dát se strhnout proudem". Jako žhavý, ohnivý plamen pronikne, zahřeje a osvítí svým leskem vše, co se jí postaví do cesty, a potom zanechá efektní, ohromující dojem.

Tato barva, stvořená z barevných kvalit červené a žluté, které jsou symbolem faktorů osobnosti a moudrosti, obsahuje mocné, povzbuzující vlastnosti. Má v sobě něco vyzařujícího, sdělujícího a úchvatného. Má ve své podstatě požitek zjemnělé smyslnosti

a ztělesňuje, na rozdíl od agresivní a rozkoš zdůrazňující červené, erotiku něžnou, láskyplnou, spojenou s vřelými city, touhami a přáními. Signalizuje optimistickou chuť do života, citové teplo a otevřenost k bližním a k všeobecným životním otázkám. Pomáhá přemoci citové výbuchy, uvést emoce na správnou kolej a dosáhnout sebekontroly. Je barvou sebedůvěry, nadšení, odvahy a lehce a radostně zvládnutého života.

Je směsicí frekvence červené a žluté. Zastupuje kreativitu na fyzické úrovni. Z pohledu lidského těla je oranžová užitečná v oblasti ženských orgánů. Je spojena se vztahovou čakrou v dolní části břicha a v oblasti ledvin. Barva druhé sexuální čakry. Pohlcuje negativní energie.

Je dobrá proti strachům, tiší pláč duše. Je to dobrá barva pro rituály spojené s Venuší, Plutem a Uranem. Oranžová a měď se přiřazují k Venuši.

Kameny: karneol, jaspis, ohnivý opál, heliodor, achát , korál

Typ člověka: oranžová barva se skládá z cholericky červeného a sangvinicky žlutého temperamentu, projevuje charakterové vlastnosti těchto dvou barev.

Nezná smrtelnou vážnost a falešnou sentimentalitu a nemá strach ze života a deprese. Dymanicky a radostně ztělesňuje zdravou ukázku chuti do života, vnitřní vášnivost a pulsující vitalitu. Ale je to i svémocný charakter, který si dělá nárok na dominanci a vedoucí pozici a rád bývá pro druhé vzorem. Přitom může lehce dojít k přecenění vlastních sil. Oba barevné protipóly, zelený a modrý, se postarají o disciplínu a stabilitu, klid a uvolnění a způsobí, že se člověk totálně nevyčerpá a nedělá víc, než snese, ale že dozná harmonické vyrovnanosti.

3.Žlutá

Žlutá je nejsvětlejší z pestrých barev, působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Je to symbol moudrosti, vysoké inteligence a myšlení. Svým pozitivním, magnetickým chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobodného, nezatíženého vývoje, uvolnění a osvobození. Žlutá, barva slunce stojícího v zenitu, platí také jako symbol osvícení a vysvobození, podporuje chápavost a horlivost v učení a působí pozitivně na paměť.

Je to barva spokojenosti, kreativity a je působivým prostředkem proti špatné náladě, nechuti a skleslosti. Zastupuje totiž vždy radost, veselí a chuť do života. Nadmíře pozitivních citů se říká "žlutá nálada". Podporuje schopnost kontaktu, zpracování zážitků a dojmů a oživuje veškeré myšlení podněcováním nervových impulsů.

Teplá silná žlutá také ztělesňuje různé zájmové oblasti, duchovní schopnosti a nadání, přičemž se myšlení může i rozštěpit, nemá-li člověk dostatek stability a disciplíny. Žluté typy mají tu zvláštnost, že neustále od druhých něco očekávají, přitom se často oddávají chybným nadějím, protože mají sklon k ohromnému sebepřeceňování. Jestliže jsou ve svém očekávání zklamaní, prožívají stav mysli nazývaný "žlutý závislý".

Jelikož je žlutá barva barvou dobrého kontaktu, může její odmítnutí poukazovat na určité komunikační potíže. Takový člověk si pak hlubší myšlenky a niternější pocity uzavírá ve svém nitru, protože se bojí odmítnutí a pohrdání.

Žlutá je rozpínající se, zářivá barva, která přináší svou podstatou radost a veselí, oživuje ducha a vyvíjí silně působivý účinek na životní centrum - čaku solar plexus. Léčí orgány trávicího traktu.

Kameny: jantar, citrín, fluocit, kalcit, jaspis, tygří oko, celestit

Typ člověka: žlutá je barva s charakterem sangvinika. Uvádí do pohybu ducha, dává novou energii a radost ze života, účinkuje proti únavě a nechuti, naladí k veselosti, uvolnění a radosti. Učí nás zdravému sebeprosazení, asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí. Podporuje intuici a tvořivost. Uklidňuje naše city, emoce,

dodává nám chuť do života, posiluje fyzickou sílu, příznivý vliv na výsledek naší snahy. Ponuré nálady lze žlutou barvou velmi rychle vyrovnat. Protipól žluté je flegmatická zelená.

4.Zelená

Zelená je barva přírody, bujné vegetace a probouzejícího se jara. Symbolizuje hojnost, růst, nový začátek a rozvoj. Pohled do zelené uklidňuje nervy, oživuje oči, posiluje smysly a dává pocit klidu a zotavení. Zelená platí za neutrální barvu, smiřující a zušlechťující, která působí osvěživě a vyrovnaně a která tím signalizuje zotavení a uzdravení, obnovení, regeneraci a dobrý zdravotní pocit.

Tato barva působí stabilně, konstantně, vzbuzuje důvěru a symbolizuje tím pevné životní hodnoty a zásady. Je-li zelená hluboká a tmavá, znamená také integritu, důstojnost a stabilitu, stejně jako vážnost, uplatnění a prestiž.

Silná vůle a zvýšená schopnost tělesného výkonu a pružnost jdou s touto barvou ruku v ruce.

Ctižádostivost, spolehlivost, dobrá schopnost kritiky a výrazná snaha o zajištěnou pozici, kariéru, vlastnictví a jistotu, je známkou milovníků zelené.

Díky svému uklidňujícímu účinku je zelená velmi působivou pomocí pro nervózní a cholerické lidi. Mimo to podporuje tato barva koncentraci, stejně jako schopnost pamatování a vzpomínání.

Je také označována jako barva srdce, vyrovnanosti , harmonie, míru, bratrství a naděje, a tím je velmi mnohostrannou a velmi důležitou barevnou energií, podporující regeneraci a samoléčení.

Je to barva čtvrté srdeční čakry. Uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu, má vliv na plodnost. Je barvou prosperity. Je spjata se základním archetypem vitalizace. Zelená jako frekvence může být podpůrně využita jako čistící nástroj v případě energetického znečištění. Je spojena se Zemí, Jupiterem a Merkurem.

Kameny: malachit, fluorit, amazonit, tibetský tyrkys, smaragd, nefrit, topas, aventurín, olivín, chryzopras, turmalín

Typ člověka: zelená je barva s flegmatickým charakterem. Působí uvolnění, zotavení, výdrž, stabilitu, disciplínu, podporuje pohodlnost a působí na uklidnění srdce a nervů. Aktivuje regeneraci a samoléčebné procesy. Je spojena se srdcem, s živou a navenek vyzařující srdeční energií, napomáhá k tvoření, proto taky platí, že umění je zhmotněná láska. Povzbuzuje přátelství, lásku a sounáležitost k okolí. Učí nás umět se odevzdat. Podporuje vnímání krásy, má vliv na city, lásku, posilňuje ego, zlepšuje lidské vztahy.

Protipólem této barvy je sangvinicky žlutá.

5.Modrá

Všeobecný význam této barvy je klid, mír, uvolnění a vyváženost. Modrá uklidňuje, zjemňuje, ochlazuje, uschopňuje vnímání a je ideální barvou pro "modrou hodinku", pro uvolněnou a harmonickou atmosféru. Při meditaci podporuje schopnost zážitků a otevírá ducha intuici a dojmům, které jsou na vyšší úrovni a s kterými se člověk podvědomím může spojit, aby získal pomoc ke zdolání života a k posílení ducha a duše.

Modrá barva otevírá ducha a duši a dává blažený pocit neskonalých dálek, absolutní vnitřní svobody. Je to také barva odevzdanosti a touhy, víry, oddanosti Bohu a věrnosti a symbolizuje idealistické, zasněné a důvěřivé myšlení. Tato povaha bývá často zneužívaná a využívaná. Takový člověk velmi často ze svého hlediska vůbec nechápe svět. Modrá je také barvou důvěřivého a dobromyslného idealisty, který má sklon k nezištnosti a k ochotě pomáhat a pro kterého je klid, pořádek a mír to, o co je hodno usilovat.

Pomáhá také přizpůsobit se okolnostem, vyhýbat se hádkám a nesrovnalostem, protože symbolizuje důstojný klid, samostatnost, plnění povinností a úctu k zákonu a pořádku. Klade důraz na ušlechtilý zevnějšek, podporuje schopnost k vyváženosti a mírnosti a stává se cennou pomocí pro stresované a neklidné lidi, po kterých je požadováno víc, nežli snesou. Vyvolává pocit klidu, harmonie a bezpečí a poskytuje tím uvolnění a spokojenost.

Je spojena s pátou krční komunikační čakrou v oblasti hrtanu. Je spojována s léčením, idealismem a okultní ochranou. Světle modrá - charakterizuje stav volnosti, který je prezentován vnitřním duchovní moudrostí. Svým významem se velmi podílí na komunikaci. Tato barva velice dobře tlumí stavy extrémního tepla na všech úrovních. Dobře působí na oblast dutiny ústní.
Symbolizuje živel vody a přiřazuje se k Saturnu a k Jupiteru.

Kameny: achát, tyrkys, lapis lazuli, sodalit, safír, celestit, akvamarín, chalcedon, chryzokol, topas

Typ člověka: modrá je barva s melancholickým charakterem. Uklidňuje, zmírňuje bolesti, ochlazuje, osvěžuje a podporuje uvolnění, klid a vyrovnanost. Je to hlavní barva sebevyjádření ve všech oblastech. Je vhodné ji používat při problémech v komunikaci a sdělování. Uvolňuje mysl, aby se mohla otevřít intuici, propojuje srdce a rozum. Uvolňuje a čistí, je barvou komunikace. Modrá barva podporuje vnitřní i vnější komunikaci, předávání zpráv z jiných rovin, spojenectví, ticho, ochranu, důvěru, klid, pravdu, vedení, vnitřní zření, úspěch, ctnost, ušlechtilost, vyšší usilování, loajalitu.

Světle modrá: Přispívá ke vzájemné komunikaci, napomáhá k lepšímu vyjadřování.
Tmavě modrá: Ovlivňuje naší psychiku, podporuje logické myšlení, působí na intuici.

Jejím protipólem je cholerická červená.

6.Indigo

Terciální barva královská modř se objevuje při spojení fialové a modré. Účinek zhuštěné koncentrace indigové barvy je přiměřeně hluboký a rozmanitý. Zastupuje dokonalou neporušenost, dokonalé zdraví v pravém slova smyslu, univerzální vědomí, vyrovnanost, důstojný klid, důvěru v Boha a mírumilovnost. Indigo představuje sloučení ostatních šesti barev ze středu barevného kruhu sevřenou sílu spektrálních barev k jejich vyváženém splynutí. Je barvou syntézy - schopnosti propojit "zdánlivě" oddělená a nesouvisející hlediska do komplexního a celistvého chápání. V lidském vědomí se tato vlastnost projevuje věděním, aniž by člověk věděl, jak to ví. Tato část naší psychiky nás vědomě spojuje s nadsmyslovým vnímáním a zpřístupňuje nám náš skutečný potenciál a vrozené právo: říši šesti smyslů. Schopnost jasně "vidět" vše, co je k "vidění", nám umožňuje dělat přesná a důležitá rozhodnutí. Navíc nám pomáhá tato rozhodnutí snadno uvést v život, neboť z cesty odstraňuje veškerý odpor. Prostřednictvím královské modři se člověku zpřístupňuje jasnovidnost, jasnosluch a jasnocit. Učíme se "vidět" na všech rovinách světla a odhalovat věci, které pro nás byly předtím skryté. U mužů i žen zpřístupňuje královská modř důležité spojení s naší ženskou stránkou a s nejušlechtilejší formou hluboké moudrosti - s ženskou intuicí. Světelný kód této čisté a krásné barvy obsahuje informaci s "poznáním proč jsem zde".

Barva šesté čakry - třetí oko, které leží uprostřed čela mezi očima. Pro staré Řeky a Římany byla barvou Venuše a lásky, znamená okultní ochranu. Souvisí se vzdušným živlem. Pomocí této barvy můžeme upravit vzdušný živel v organizmu. Je vhodná pro ztišení a harmonizaci. Přiřazuje se k Neptunu.

Kameny: azurit, sodalit, safír

Typ člověka: nejtmavší barva světelného spektra odpovídá temperamentu melancholika. Příjemně působí svým uklidňujícím, povznášejícím, zdrženlivým a mírným působením. Napomáhá ke klidu a harmonii, vyrovnanosti, mírumilovnosti a víře a samotnému prožití těchto stavů. Je znakem duchovního probuzení, vnitřního procesu přeměny a nadsmyslového vnímání.

Barva rozumu a míru, symbolizuje nekonečnost a prázdnotu. Podporuje mediální schopnosti, synchronní konání, otevření času a prostoru, celkové vidění světa, hluboké poznatky. Pokud odložíme svou nejistotu ohledně materiálních (hmatatelných) záležitostí a důvěřujeme tomu, co nemůžeme vidět - potom se náš "tichý vnitřní hlásek" stane důkazem, že existuje něco, co je vnímatelné pouze naší "vyšší" citlivostí. Bez disciplinované mysli se královská modř projevuje jako téměř utopistický pohled na vesmír. Mystické záležitosti se stávají něčím výjimečným, mimořádným, vhodným jen pro pár vyvolených duší. Jedná se o jednu z největších iluzí a falší. Tyto smysly i celý jejich potenciál totiž může probudit každý. Královská modř znamená vnitřní smyslové vnímání (angl. ISP-Intra Sensory Perception), které nesmíme zaměňovat s mylným a zavádějícím "mimosmyslovým vnímáním" (angl. ESP- Extra Sensory Perception), které naznačuje, že člověk má něco mimořádného. Největší dar, který člověk požaduje, si totiž může darovat sám sobě. Je to úcta k vlastnímu já a k tomu, co toto já spontánně vysloví jako první. "Proč jsem jen neposlechl první myšlenku? " - to je poselství a potenciál královské modři.

7.Fialová

Fialová, barva ležící ve spektru mezi červenou a modrou, symbolizuje změnu, překročení a přenesení se jinam. Je to sjednocení dvou opačných pólů, soutok dvou sil, spojení dvou kontrastních, energetických faktorů. Je barvou inspirace, mystiky, magie a kouzla. Sjednocují se v ní dva protiklady, totiž modrý klid a červená pohonná síla. Modrý klid je povzbuzován červenou pohonnou silou a červená pohonná síla je modrým klidem vyrovnávána a ponořována do senzitivní citlivosti. Směsí červené a modré prokazuje fialová sjednocení symbolů s nimi spojených, symbolu materie a ducha. Materie a duch podléhají v pozemském životě mnoha procesům změny a tříbení, což může někdy vyvolávat velmi bolestné zážitky a dojmy. Proto je fialová dávána také do spojitosti se žalem a pokáním, odříkáním a odvrácením se od světských požitků.

Tmavě fialová může u nervově labilních jedinců prohlubovat deprese. Naopak světle fialová - lila symbolizuje pravou lásku k bližnímu nebo obětavost, podporuje životní zkušenost a zralost.

Archetypálně reprezentuje duchovní majestát a pozitivní vztah k vyšším úrovním. Další charakteristikou jsou dobré čistící účinky ne všech jemnohmotných úrovních.

Je barvou sedmé korunní čakry. Je duchovní barvou. Přináší inspiraci, pokoru a napomáhá meditacím. Přiřazuje se k živlu éteru a symbolizuje transformaci, proměnu, rozpuštění starých vzorů, nejvyšší vše pronikající pohled, vizi, spirituální moc, telepatii. Je to chladná, vše zahrnující, vysoce vibrující barva, která se řadí k Saturnu a k vyšším zákonitostem. Na tělesné úrovni jsou zde všechny problémy s hlavou a celým CNS.

Kameny: ametyst, čaroit, sugilit, fluorit, chalcedon, fialový křemen

Typ člověka: Fialová barva v sobě spojuje pasivní modrou melancholika a je proto nestálý, neklidný a velmi střídavý. Vitalita a průraznost se v rychlém sledu střídají s potřebou klidu a s malátností, což se živě odráží ve střídání rozpoložení a v náladovosti. Člověku přináší senzitivitu, často introvertnost, nerušenou samotu, daleko od hluku a zmatku. Takový člověk může být velmi neobyčejným individualistou, mnohdy s uměleckými sklony nebo považován za podivína. Harmonická fialová nám ukazuje vyrovnaného člověka, který přijímá s lehkostí a radostí vše co mu život klade do cesty. Fialová přitahuje lidi, kteří hledají poznání a uvědomění si toho, proč žijí, proč se vtělili na tuto zem - poznání svého životního účelu. Problémy s touto barvou zase ukazují na připoutanost k duchovnu a odmítání hustých vibrací Země. Takový člověk má pak neustále problémy s uzemněním a hluboko uvnitř v sobě nosí odpor k tomu, že "tady musí být". Pokud se tento svůj fialový problém nepokusí vědomě léčit, potíže budou narůstat, až se pro něj život v přítomnosti stane téměř nemožným. Mučednický postoj, předstírané nebo přijaté utrpení a utápění se ve všeobecné lítosti - to všechno jsou témata fialové barvy. Pokud člověk nemá dostatečnou zralost a odvahu podívat se na tyto záležitosti a léčit je, může začít hledat únik pomocí nejrůznějších závislostí, hlavně na drogách a alkoholu. Barevné protipóly, zelený, žlutý a zlatý, pomáhají k vytrvalosti, vyváženosti a radostné mírnosti, a dávají tím vyrovnávací impulsy k cílevědomému, zodpovědnému životnímu stanovisku.

8.Bílá

Bílá je nejsvětlejší barevné chvění, je symbolem čistoty jasnosti, vznešenosti a nevinnosti. Zdůrazňuje existenci světla, rozpuštění veškeré hrubosti, stav dokonalého odmaterializování, vykoupení. Bílá je ale i známkou netknutelnosti, citlivosti a chladné rezervovanosti. Pomáhá harmonizovat v případě vnitřního konfliktu nebo silného duševního zatížení. Je totiž výrazem pro vnitřní vyjasnění a vyřešení nějaké nepříjemné situace, ruší staré myšlenkové struktury a připravuje tím nový začátek.

Působí také ochranně, ale na rozdíl od černé jako zrcadlo - odráží energii. Je barvou čistoty a nevinnosti, ale také symbolizuje konec. Stabilizuje a posiluje, očisťuje celou energetickou soustavu. Je jednou z nejčastějších vibrací v přírodě, jelikož archetypálně souvisí se světlem. Z hlediska analogického zosobňuje čistotu, přirozenou pokoru, citlivost a jemnost. Vzniká smícháním všech barev spektra. Umocňuje působení barvy, s níž je používána.

Kameny: bílé kameny v sobě obsahují celé barevné spektrum

perly, diamant, křišťál, cirkon, opál, bílý safír, selenit, měsíční kámen,

Typ člověka: někdy zvyšuje sklon k perfekcionalismu, abstraktním idejím a smělým plánům. Podporuje otevřenost, živou osobnost, plánování svého života chladně, cílevědomě, perspektivně a pomáhá uvědomovat si úspěch. Podporuje výborný instinkt, spolehlivost, upřímnost a láska k pravdě. Čistota pořádek a dobré plánování jsou zásady velmi důležité v životě člověka s bílou barvou. Zintenzivňuje všechny emoce, zejména vztek, který jsme přehlíželi (odsud výraz "zbělet zlostí"). Soucítění podporované bílou dává schopnost odpustit sobě a ostatním, schopnost zrcadlit a tudíž i schopnost poznat sebe sama. Co vidíme na druhých, máme v sobě.

9.Magenta

Vzniká spojením obou konců duhy - červené a fialové, je nejvyšší formou růžové, resp. Jejím vystupňováním, formou schopnosti dávat bezpodmínečnou lásku. Je tedy začátkem i koncem světelného spektra - představuje alfu i omegu - nejplnější vyjádření božské lásky. Obsahuje v sobě všechny ostatní barvy, včetně bílého světla. Můžeme se tedy divit, když se dovídáme, že podle učení většiny starých škol mystérií je purpurová - magenta barvou osmé čakry - "hvězdy duše" - která se nachází nad hlavou, tedy mimo fyzické tělo? Purpurová v sobě obsahuje náš individuální "Plán Duše", známý také jako "akášický záznam". Spojením s purpurovou čakrou poznáváme náš důvod pro vtělení - naše božské poslání. Její energie nás také podporují v jeho naplňování. Pokud purpurová předchází červené, dalo by se říci, že duše sestupuje do těla. A podobně, pokud následuje po fialové, znamená to, že tělo vystoupilo k duchu.

Představuje péči o pečující, o ty, kteří veškerou svou energii vydali pro druhé a nyní potřebují péči a regeneraci sami. Poskytuje velmi jemným způsobem energii a vnáší shora lásku do našeho energetického systému. Magenta nás vede k sebepoznání a pomáhá nám zjišťovat naše úkoly a určení v životě. Pomáhá nám v životě vytvářet "zlaté chvíle". Ve své kombinaci červené a fialové energie působí magenta jak posilujícím a energetizujícím, tak i zmírňujícím a uklidňujícím způsobem, tedy vyrovnává. Pomáhá nám zůstat cílevědomými a nadále investovat do správného aspektu našeho bytí, v němž svou péči směřujeme i na drobné záležitosti, takže se velké mohou věnovat sami sobě. Magenta je například pomocí v případě, že se rozpadne rodina. Přináší energii, kterou potřebujeme, abychom si objasnili nebo abychom si uspořádali v životě drobnosti, které bychom mohli až příliš rychle odsunout stranou jako vedlejší, protože dáváme přednost důležitějším záležitostem. Pomáhá naplnit láskou, pozorností a péčí i drobnosti všedního života.

Magenta působí silně harmonizujícím způsobem na intelekt a instinkt. Otevírá kvality vědomí a pochopení na všech úrovních. Usnadňuje nám cestu hluboké meditace a pomáhá, když je třeba zpracovávat a zvládnout velmi obtížné zkušenosti. Působí na všechny čakry, zvláště na čakru srdeční. Komplementární barva k magentě je olivově zelená.

Kameny: ametyst

Typ člověka: člověk, který integroval purpurovou ví, že je dost dobrý, a dokáže tedy sám sebe ocenit a ohodnotit. Cítí se bezpečný tím, kým je, neboť dobře ví, že má zázemí na rovinách mnohem vyšších, než je naše běžná fyzická existence. Nenechá se tedy příliš ovlivnit názory druhých. Právě touto schopností odpoutat se od všech úsudků a takzvaně dobrých nebo špatných výsledků se takovýto člověk stává velmi harmonickou bytostí - v osobních vztazích i v zaměstnání.Purpurová je zosobněním péče o často monotónní, ale přesný detail. Navíc člověk v této jednoduchosti nalézá krásu a harmonii. Purpurový člověk možná nebude vlastnit velké množství věcí, ale vše, co bude mít, bude velmi elegantní.

Pro www.cestakduze.webnode.cz napsala Světluška.

Barvy barvy aury a jejich význam - příznaky

ČERVENÁ:smyslnost, tělesnost, vitalita, agrese
- potíže při oslabení čakry kořenové:poruchy tlustého střeva, prostaty, vaječníků, hemeroidy, problémy s dolními končetinami

ORANŽOVÁ:emoce, zdraví
- potíže při oslabení čakry sakrální:gynekologické problémy, menstruační potíže, mykózy, choroby varlat, časté záněty jakéhokoliv druhu, problémy s ledvinami, nadledvinkami a močovým měchýřem

ŽLUTÁ: tvůrčí schopnosti, intelekt
- potíže při oslabení čakry solar plexus:choroby slinivky (včetně cukrovky), žaludku, žlučníku, jater, poruchy sleziny a lymfatického systému

ZELENÁ: uzdravování, láska k přírodě
- potíže při oslabení čakry srdeční:poruchy srdce, problémy s krevním tlakem, imunitní problémy, alergie, astma, problémy plic a průdušek, poruchy spánku

MODRÁ:učitel, cestovatel, hledač moudrosti
- potíže při oslabení čakry hrdelní:choroby štítné žlázy, hrdla (vč. angíny), dutiny ústní, hrtanu, hlasivek, bolesti krční páteře, poruchy sluchu

INDIGOVÁ:starostlivost, péče o jiné, humanitární sklony
- potíže při oslabení čakry třetí oko:problémy s hypofýzou a hormonálním systémem, růstové a vývojové potíže, bolesti hlavy, migrény, poruchy nervové soustavy, slabá koncentrace, pomalé myšlení, náchylnost k schizofrenii, poruchy zraku, nemoci uší

FIALOVÁ:duchovnost, intuice, učitel, jasnovidnost
- potíže při oslabení čakry korunní:nervové a duševní choroby (Parkinsonova nemoc, psychózy, deprese), poruchy mozku, poruchy imunitního systému, poruchy učení, závratě.

Další barvy aury:RŮŽOVÁ (materialismus, stanovení cíle, tvrdá práce), BRONZOVÁ (humanitární sklony, sebeobětování), BÍLÁ (duchovnost, čistota, nesobeckost), STŘÍBRNÁ (intuice, idealismus, snění, vizionářství), ZLATÁ (neomezené možnosti).

Zdroj: https://ona.idnes.cz/mereni-aury-a-caker-milan-gelnar-dnp-/vztahy-sex.aspx?c=A150910_160213_vztahy-sex_jup