Hlas vnitřního dítěte je hlasem našich emocí

10.01.2020

Jakýkoli kontakt s vaším vnitřním dítětem vám může pomoci překonat vaše největší obavy, učinit správná rozhodnutí v životě a stát se obecně lepším člověkem.

Je samozřejmé, že každý z nás byl jednou dítě. Možná vás to překvapí, ale toto dítě nezmizelo jen proto, že jste vyrůstali, ale stále je skryté hluboko uvnitř vás . Naše vnitřní dítě nám často pošle znamení a zprávy.

Vidíte a rozpoznáváte tyto zprávy?

Bojíme se společnosti, která soudí, že jednotlivci, kteří jsou v dokonalém vztahu se svým vnitřním dítětem, jsou dětinští.

Děti rádi tráví čas se svými prarodiči, protože starší lidé mají tendenci poslouchat své vnitřní dítě častěji než mladí lidé nebo lidé středního věku.

Hlas vnitřního dítěte je hlasem našich emocí.

Naše vnitřní dítě chce být chráněno, milováno a uznáno . Naše vnitřní dítě je v minulosti velmi často zraněno a nyní hledá pomoc, aby se uzdravilo? Možná mu chybí láska a pozornost, nebo chce silné objetí? V mnoha případech se vnitřní dítě cítí trapně, což odráží vaši osobnost.

Můžete mít pocit, že jste méněcenní než ostatní. Ať už jsou dobré nebo špatné, události z našeho dětství nejsou zanedbatelné a dělají silnou známkou naší osobnosti. Doprovázejí nás během procesu dospívání a mají na nás obrovský dopad.

Dospělí jsou často příliš zaneprázdněni, než aby slyšeli hlas vnitřního dítěte. Pokud máte sklon ignorovat hlas svého vnitřního dítěte, můžete skončit v emocionální nerovnováze nebo dokonce v nejhorších psychických problémech.

Když se smíříme s vnitřním dítětem, můžeme žít v harmonii se sebou samými a mít zdravé kontakty s ostatními lidmi . Jinak se vždy snažíme něco zvenčí uzdravit, ať už jde o jednotlivce nebo o věci.

Ale bohužel akumulace negativních emocí díky zkušenostem z vnějšího světa nikdy opravdově neospravedlňuje naši vnitřní prázdnotu, protože nedostatek věcí z vnějšího světa nikdy nebyl příčinou našich mezer. Příčinou našich emocionálních problémů je potlačení našeho vnitřního dítěte - sebe sama.

Jak se dostat do kontaktu?

Být "jako dítě" neznamená dětinské a hloupé. Znamená to poznat a žít jako dítě uvnitř vás. Pouze když jsme v souladu s vaším vnitřním dítětem, můžeme být svobodní, kreativní a šťastní!

Nejlepší způsob, jak nalézt své vnitřní dítě, je prostřednictvím kreativity a koníčků . Aktivity pro volný čas jsou zásadní pro naše emoční pohody . To je doba, kdy můžete dělat, co vás baví, a nemusíte být souzeni ani pod dohledem.

Prostřednictvím meditace , hudby, kresby a psaní se dozvíte, co je poselstvím vašeho vnitřního dítěte. Co to chybí, co chce? Rovněž získáme nahled do potlačených emocí a dostaneme příležitost uzdravit se.

Nemusíte být super talentovaní. Stačí si vybrat aktivitu , díky které se budete cítit uvolněně a radostně.

Trávit čas s dětmi

Můžeme se toho od malých naučit tolik. Pokud nemáte děti, můžete strávit nějaký čas hrou s přáteli nebo jejich dětmi.

Naučí vás, jak napravit "rozbité věci v nás" a jak si užít malých darů vesmíru. Pokud se vám nelíbí trávit čas s lidmi obecně, možná strávení času s malými dětmi vám odpoví na to, proč se vám nelíbí společnost a socializace.

Sám s vaším vnitřním dítětem

Brány našeho vnitřního dítěte jsou vzpomínkami na dospívání . Vzpomínky z období dospívání často blokují vzpomínky z dětství. Jsou nejsilnější a často nechávají rány na našem egu.

Začněte posloucháním své oblíbené hudby z období dospívání při malování nebo jen čmání. Vaše vnitřní dítě k vám pomalu přijde a vy byste se mohli začít smát, a rozpomínat se na některé velmi rané události.

Dětský smích

Víte, jak se děti smějí na hloupé a nedůležité věci. Někdy jim jen ukážete prstem a oni se šíleně smějí celé hodiny. To by mohla být nejlepší metoda pro zmírnění stresu .

Pokud čelíte vážnému problému se svým šéfem, partnerem nebo kýmkoli ve vašem životě, jen se na to podívejte z absurdní nebo parodické stránky. Vzpomeňte si na nějaký výraz tváře vašeho šéfa, zatímco on nebo ona vás kritizovala a smála se.

Udělejte z nich karikaturu, vypořádejte se s vašimi emocemi na kus papíru. Užijte si tyto okamžiky sami a sdílejte smích pouze s blízkými přáteli, kteří vás nebudou soudit.

Stimulujte všechny smysly

Pamatujte si své oblíbené jídlo, něco, co se vám jako dítěti nejvíce chutnalo? Uvařte si třeba krupici, oblíbený dezert nebo třeba kakao a vraťte se zpět do vzpomínek na vůně a chutě, lehkost a bezstarostnost.

A vaše vnitřní dítě bude reagovat okamžitě.

Pokud jste si užívali svého času běháním po venku, je to skvělá příležitost jezdit na kole, kolečkových bruslích, běhat... .

Pokud dáváte přednost hádankám a knihám a pohádkám, proč ne, naplánujte si, aby si vaše vnitřní dítě celý den hrálo, četlo, koukalo na pohádky... nebo hrálo své oblíbené hry. Pokud přistupujeme k životu z pohledu dítěte, uvidíme, že mnoho věcí je mnohem jednodušších, než si ve skutečnosti myslíme.

Jako dospělí máme tendenci vše komplikovat. Dítě v nás nás může naučit řešit i ty nejnáročnější životní hádanky a situace .

Jen si to dovolit.