Zážitkové pobyty - kurzy spékaného skla – workshopy celoročně

02.11.2019

Pokud hledáte možnost příjemně stráveného času tvůrčím způsobem, uvolnění, relaxaci a setkání s podobně založenými lidmi v blízkosti krásné přírody Hrubého Jeseníku pod Pradědem, pak Vám nabízíme ideální kombinaci tvůrčí aktivity a odpočinku prostřednictvím zážitkových pobytů a kurzů fusingu - spékaného( lehaného ) skla na Chalupě u Matúšů.

Fusing je starověká technologie, v dnešní době znovu objevovaná a získávající moderní rozměr.
Technologie, která dokáže funkci a design výrobku velmi elegantně i moderně naplnit.
Fúzované (spékané/lehané) sklo je úžasný materiál, poskytující nekonečné technické výzvy a kreativní možnosti.
Z pevného stavu se ve speciální peci mění na tavenou hmotu spojující se v nových barevných kombinacích a tvarech, aby se po řízeném chladnutí stalo zcela novou formou designových objektů.

Užijete si chvíle údivu a okouzlení při otevření pece, kdy objevíte nový výsledek na své tvořivé cestě se sklem.

Na kurzu fusingu vytvoříte různé kompozice z tabulového a barevného skla, jako mísy, rámečky na zrcadla, mandaly, poloplastiky a pod. K dispozici pro Vaši tvorbu budete mít různé typy skleněného materiálu a dalších doplňků pro speciální efekty.

Naučíte se základy řezání, lámání a štípání skla, základní teorii technologie spékání skla a lehání (tvarování) skla do speciálních forem. Seznámíte se s obsluhou fusingové pece.

Kurzy probíhají ve skupinách 4 osob ve vybavené dílně s použitím profesionálních nástrojů, nářadí a materiálů. Je také možnost dohodnout individuální kurz.

Z kurzů v našem studiu si domů odvezete veškeré své originální výrobky a krásný pocit ze smysluplně stráveného času, uvolnění a třeba i chuť pustit se samostatně do další tvorby.

Stravování
Po dobu kurzu je účastníkům k dispozici drobné občerstvení, nápoje, káva, čaj.

Ubytování
Ubytování je možné přímo na chalupě u Matúšů - tvořících, netvořících i rodinných příslušníků. Vzhledem k výhodné poloze chráněné krajinné oblasti Hrubého Jeseníku se nabízí i možnost příjemného spojení kurzu a výletů či dovolené. Přijeďte s rodinou třeba na víkend, pracujte např. dopoledne ve studiu a odpoledne vyrazte na výlet, v práci v ateliéru pak můžete pokračovat i ve večerních hodinách.
Okolí: Praděd, Karlova Studánka, hrad Sovinec... malý průvodce po okolí

Nabídka termínů - celoročně - víkendově i v týdnu - individuální, možnost i na FKSP.