Osho Zen Tarot 4. 1. 2024

04.01.2024

Rozdíl mezi trávou a květinami je stejný jako mezi tím, že nevíte, že jste Buddha, a okamžikem, kdy víte, že jste Buddha.

Ve skutečnosti to jinak nejde. Buddha plně rozkvetl; je zcela otevřený. Jeho lotosový květ, jeho okvětní lístky dosáhly dokonalosti. Samozřejmě, když jste naplněni jarem, je to mnohem krásnější než podzimní rosa padající na lotosové listy. To je jedna z nejkrásnějších věcí, kterou můžeme v přírodě vidět – když na lotosové listy padá podzimní rosa a třpytí se v ranním slunci jako skutečné perly.

Jedná se však o přechodnou zkušenost. Když vyjde slunce, začne mizet podzimní rosa. Tato dočasná krása se samozřejmě nedá srovnávat s věčným jarem vašeho bytí. Ohlédnete se a uvidíte, že to tam bylo vždycky. Usilujete o to ze všech sil a budete překvapeni, když zjistíte, že je to vaše samotná bytost sama o sobě. Ať jste kdekoli, bude to s vámi. Zasype vás květinami. Je to váš duchovní pramen.

Tato osoba tam stojí sama, tiše a přesto ve střehu. Jeho nitro je plné květin, které přinášejí kvalitu jara a znovuzrození, ať jde kamkoli. Vnitřní rozkvět a zdraví, které cítí, mu poskytují neomezené možnosti pohybu. Může jít jakýmkoli směrem – dovnitř nebo ven – na tom nezáleží, protože vnější síly nemohou ovlivnit jeho radost a zralost. Dosáhl stavu rovnováhy a šířky; bílá záře, která ho obklopuje, je jeho ochranou a jeho světlem. Všechny zkušenosti jeho života ho přivedly k tomuto bodu dokonalosti.

Když máte tuto kartu, měli byste si být jisti, že tento okamžik je dárkem pro ty, kteří tvrdě pracovali – práce byla dobře odvedená. V tuto chvíli jsou vaše základy pevné a váš úspěch a štěstí je výsledkem všeho, co jste zažili uvnitř.