Osho Zen Tarot 20. 1. 2024

20.01.2024

Osho Zen Tarot TOTÁLNOST

V každém okamžiku máte možnost být všeobjímající. Ať děláte cokoli, ponořte se do toho úplně, aby mysl na nic nemyslela – existuje pouze tady a teď, existuje pouze plná přítomnost. Totálnost se bude projevovat stále více. Díky této chuti totálnosti budete stále více schopni být všeobjímající, být free. Zkuste rozpoznat okamžiky, kdy nejste volní. Tyto okamžiky je třeba postupně opustit. Když nejste svobodní, bez ohledu na to, co máte v hlavě – myšlenky, úvahy, výpočty, mazané triky, moudrost – nejste v totálnosti. Postupně se snažte z těchto okamžiků vyklouznout. Je to jen starý zvyk a staré zvyky těžce umírají. Přesto zemřou – pokud je člověk vytrvalý, zemře.

Tyto tři ženy jsou vysoko na obloze, radostné a svobodné, ale stále bdělé a vzájemně závislé. V akrobacii na hrazdě si nikdo nemůže dovolit být tak trochu "nepřítomný", byť jen na zlomek vteřiny. Zde demonstrujeme přesně tuto kvalitu naprosté přítomnosti v každém okamžiku.

Možná máme pocit, že je toho třeba udělat příliš mnoho hned, a jsme zabředli do pokusů udělat trochu tady, trochu tam, místo abychom se pustili do jednoho úkolu po druhém a dotáhli ho do konce. Případně si možná myslíme, že náš úkol je "nudný", protože jsme zapomněli, že není důležité, co děláme, ale jak to děláme. Rozvíjení schopnosti reagovat na vše, co vám přijde do cesty, je jednou z největších dovedností, které v sobě můžete rozvíjet. Udělejte jeden krok za druhým, každému kroku věnujte veškerou svou pozornost a energii, můžete do všeho, co děláte, vdechnout úžasnou novou vitalitu a kreativitu.