Osho Zen Tarot 19. 1. 2024

19.01.2024

Osho Zen Tarot OSLAVA

Život je okamžik, který je třeba oslavovat, užívat si ho.

Udělejte to zábavné, slavnostní a pak vstoupíte do chrámu. Není to pro pokerové tváře; nikdy to nebylo určeno pro tento druh lidí. Podívejte se na život, podívejte se kolem sebe – vidíte někde smutek? Už jste někdy viděli nudný strom? Viděli jste někdy ptáka trpět bludy pronásledování? Už jste někdy viděli zvíře onemocnět neurózou? Ne, život není takový, vůbec ne.

Ze všech forem života se ztratil pouze člověk. Zabloudil, protože se považuje za velmi moudrého, velmi chytrého. Vaše chytrost je vaše nemoc. Nebuďte příliš moudří. Vždy pamatujte na pauzu, zastavení; v životě do ničeho nespěchej. Trocha hlouposti a trocha moudrosti je dobrá a jejich správná kombinace z vás udělá Buddhu.

Tyto tři ženy tančící ve větru a dešti nám připomínají, že oslava nikdy nezávisí na vnějších okolnostech. Nikdy byste neměli čekat na zvláštní příležitost nebo formální dovolenou, slunečný den nebo volný den. Opravdová oslava pochází z radosti, kterou nejprve prožíváte hluboko ve vašem nitru a poté nachází svůj hojný projev ve zpěvu, tanci, smíchu a dokonce i slzách vděčnosti.

Když vyberete tuto kartu, znamená to, že se stále více otevíráte mnoha příležitostem k oslavě života a můžete s ní "nakazit" ostatní. Nebojte se, pokud se vaše oslava nekryje s kalendářem oficiálních svátků. Rozpusťte si vlasy, zujte si boty a poskakujte v dešťových kalužích ještě dnes, hned. Každou chvíli se kolem vás odehrává nějaká oslava.