Osho Zen Tarot 10. 1. 2024

10.01.2024

Nyní je doba, která vyžaduje ostražitost, trpělivost a čekání.
Přijdou chvíle, kdy vše, co musíte udělat, je čekat.
Semeno bylo zasazeno, dítě roste v lůně, ústřice obaluje zrnko písku a dělá z něj perlu.

Žena na obrázku je v tomto stavu.
Spokojená, beze stopy úzkosti, prostě čeká.
Během fází měsíce přecházejících nad hlavou zůstává trpělivá, což je tak v souladu s rytmy měsíce, že se s ním téměř sjednotila.

Ví, že teď je čas být pasivní, nechat přírodu, ať udělá svou věc.
Ale není ospalá nebo se nezdá, že by jí to bylo jedno; ví, že je čas připravit se na něco důležitého.
Toto je tajemný čas, jako okamžik před úsvitem.
To je, když jediné, co můžete udělat, je čekat.

Zapomněli jsme, jak čekat. Toto je téměř zapomenuté umění. Zatímco naším největším pokladem je umět čekat na správný okamžik.

Všechny věci v přírodě čekají na správný okamžik. I stromy to vědí – když je čas kvést, když je čas shodit všechno listí a stát nahý pod nebem. Ve své nahotě jsou stále krásné a s velkou důvěrou čekají na nové olistění. Staré je pryč a brzy přijde nové a začnou růst nové listy.

Zapomněli jsme, jak čekat. Chceme všechno tady a teď. Pro lidstvo je to obrovská ztráta... V tichu a čekání ve vás stále něco roste – vaše pravé bytí. Jednoho dne to udělá skok a stane se plamenem a celá vaše osobnost bude zničena – stanete se novým člověkem. Tento nový člověk ví, co tento obřad znamená. Tento nový člověk zná chuť věčných šťáv života. Občas jediné, co můžeme udělat, je čekat: jako zasazené semínko, dítě rostoucí v lůně, měkkýš, který popadne zrnko písku a promění ho v perlu.

Tato karta nám připomíná, že nadešel čas, kdy vše, co musíme udělat, je být ve střehu, trpěliví a čekat. Žena zde vyobrazená představuje pouze přístup. Spokojená, beze stopy úzkosti, prostě čeká. Zatímco se jí nad hlavou mění různé fáze měsíce, ona zůstává trpělivá; je tak naladěná na rytmy měsíce, že se s ním téměř sjednotila. Ví, že v tomto bodě musí být pasivní a dovolit přírodě, aby se vydala svou cestou. Zároveň není ospalá ani lhostejná; ví, že teď musí být připravena na něco důležitého.

Tento čas je plný tajemství, jako hodina před svítáním. Toto je čas, kdy jediné, co musíte udělat, je čekat.